Fulltextové vyhledávání

mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Obec Hlavatce > Akce v okolí

Akce v okolí


Datum konání
Typ

Více

Datum konání
Typ

Více

Universitní Votvírák - X

Datum konání
Typ

Desátý ročník Universitního Votvíráku na akademické půdě Jihočeské univerzity. Bez reklamních poutačů, plotů a závor přijď do Studetského klubu Kampa. Začátek na pátou, konec v deset.

Více

Večery S - Buczech Blues, Luboš Hrdlička, 4 zdi

Datum konání
Typ

Kapela začínala s převzatými hity bluesových legend. „Postupně se do našeho repertoáru dostávaly písničky na rozhraní, někdy víc rockové, někdy trochu nadechnuté folkem nebo funky,“ říká o sobě kapela Buczech s tím, že důležitou částí jejich programu je i vlastní tvorba frontmana, zpěváka a kytaristy Petra Vošahlíka. Kapela označuje jako své domovské město Prachatice a vystupuje ve složení: Petr Vošahlík - elektrická a akustická kytara, zpěv, Jakub Weiss - piana, syntezátory, Vladimír Hettner - baskytara, psycholog, Jan Kofroň - bicí nástroje. Folkový muzikant, textař, filmař, pedagog i divadelník, spoluzakladatel skupin Nezmaři a M+L a interpret v mnoha hudebních uskupeních. Luboš Hrdlička je autor dnes již zlidovělých hitů: Písek, Musíš jít dál, Řeka a mnoha dalších. Jeho písničky hrají Nezmaři, Stráníci, Pouta, 4 zdi a mnoho jiných těles. Jako textař spolupracuje s řadou hudebních skupin. V poslední době vystupuje v tandemu Náhlá změna s Monikou Vodičkovou. Hudba, kterou hraje čtyřčlenná skupina 4 zdi, nabízí tradičně pojatý folk, jehož hlavním rysem je melodická linka osazená texty ze života, dobrý nástrojově rytmický projev a přímočarý vícehlasý zpěv, jehož hlavní nositelkou je Zuzka Žižáková. Právě měkkostí a barvou svého projevu oslovila na cestě folkovými vodami nejednoho porotce a přispěla tak významnou měrou k úspěchům celé kapely, kterou dále tvoří Hynek Pavlů, Petr Sejk a Daniel Edr.

Více

Datum konání
Typ

Více

Večery S - Krystyna Skalická&Libor Heřman, Martin Kajaba trio, Diva Gilea

Datum konání
Typ

Písničkářka, harmonikářka a loutkoherečka Krystyna Skalická pochází z Třince, žije v Praze. V jejich písních je slyšet folklor Beskyd, ale také šansonové nálady velkoměsta. Zpívá polsky, česky, slovensky a v těšínském nářečí. Zhudebňuje také ráda básně, např. I.M.Jirouse, S.Lavríka, R.Putzlacher-Buchtové. Její písně skvěle dotváří svou mistrovskou hrou na kontrabas Libor Heřman z Českých Budějovic. Společně vystupují od roku 2015, kdy se setkali při natáčení CD JEDEN TANiEC. Koncertují u nás, v Polsku a na Slovensku. Osmnáctiletý hudebník, skladatel a textař Martin Kajaba si hudbu na své písně skládá sám a na textech spolupracuje i s jinými textaři. Studuje již čtvrtým rokem českobudějovickou konzervatoř, obor bicí nástroje. Hudební zkušenosti sbírá i v orchestru jihočeského divadla, kde se prohloubil jeho vztah k hudbě klasické. V současné době vystupuje v triu s Janem Meislem a Jiřím Výborným. Písně dámské kapely Diva Gilea jsou plné příběhů, podbarvené zajímavou instrumentální složkou, se opírají o kořeny naší civilizace, ale zároveň jsou velmi nadčasové, plné citů a zajímavých interpretačních prvků. Pětičlenná Diva Gilea vznikla v roce 2018 a je pokračováním kapely Gaia. Nástrojové obsazení je velmi pestré, namátkou housle, keltská harfa, kontrabas, řada bicích a perkusivních nástrojů, vytvářejí hudební oporu písním, které vznikají od roku 2014 mnohdy pro čtyři hlasy.

Více

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou / České Budějovice

Místo
Pražská tř. 2306, České Budějovice 3, 37004 České Budějovice
Datum konání

Společenství Josefa ZezulkyHledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti. Tomáš Pfeiffer nese pro Tebe myšlenky a vedení přinašeče. Chceš-li filosofii Bytí, navštiv zde: https://www.dub.cz/cs/prednasky-tomase-pfeiffera Možná, že nastal čas, jsi svobodný.

Více