Fulltextové vyhledávání

mapa

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Obec Hlavatce > Aktuální zprávy

Aktuální zprávy

 

Mimořádný prodej dřeva z nahodilé těžby

Oznamujeme občanům, kteří si objednali v září dřevo z kůrovcové těžby, že zahajujeme jeho prodej. Dřevo bude vydáváno na skládce u cesty do Vlhlav. Kupující si musí předem domluvit termín s p. Škabroudem nebo p. Staňkem st., kteří budou dřevo vydávat. Dřevo bude změřeno a vydáno kupujícímu. Po převzetí je potřeba dřevo ze skládky bez odkladu odvézt, aby byl uvolněn manipulační prostor a mohli být obslouženi další kupující. Pokud máte objednáno více, než zvládnete odvézt v jednom dni, domluvte si vydání nadvakrát. 

 Nakládání s komunálním odpadem v době pandemie

Na žádost firmy Rumpold, která má na starosti svoz komunálního odpadu v naší obci zveřejňujeme pokyny pro nakládání s komunálním odpadem v době pandemie. Respektování těchto pokynů je v zájmu ochrany zdraví osob, které s těmito odpady manipulují.Covid_letak_MZP.pdf

 

 dočasné uzavření hospody

Hostinský p. Motl oznamuje, že v souvislosti s aktuálními opatřeními k omezení šíření koronaviru bude   od pátku 9.10.2020 do odvolání hospoda v Hlavatcích uzavřena. O opětovném otevření budeme včas informovat.

 

 kontejner na nebezpečný odpad

Obecní úřad oznamuje, že v pátek 30.10.2020 bude na obvyklém místě přistaven kontejner na nebezpečný odpad. Připomínám pravidla pro ukládání odpadu: V pátek a v sobotu je možno uložit do kontejneru 1 m3 odpadu z každého čísla popisného. Pokud zbyde místo, v neděli je možno uložit odpad bez omezení až do úplného naplnění kontejneru. Pokud bude kontejner naplněn, nenechávejte odpad v jeho okolí. 

Připomínám možnost kdykoliv během roku využít služeb sběrného dvora v Pištíně, kde je odběr odpadu pro občany naší obce smluvně zajištěn.